چاپ روي پارچه سام چاپ روي پارچه سام .

چاپ روي پارچه سام

چاپ روي بوم چگونه است؟

 

كنواس(canvas) يا بوم نوعي پارچه‌ي مختص  نقاشي است (پارچه‌اي كه روي بوم‌هاي نقاشي مي‌كشند) كه داراي بافت نامنظم و پراكنده بوده و چاپ عكس و تصوير بر روي آن بسيار زيبا، چشمگير و ماندگار مي‌گردد.

چاپ كنواس

چاپ كنواس در چاپ ديجيتال فضاي داخلي براي نمايش تابلوهاي نفيس هنري در  آتليه ها و گالري‌ها، چاپ عكس‌ها، دكوراسيون داخلي منازل، هتل ها و دفاتر كاري، چاپ پرده هاي شيد و به طور كلي نمايش نقوش و طرحها در قطع بزرگ و با بهترين كيفيت چاپ و نمايش تصوير به كار مي‌رود. 

چاپ كنواس را معمولا درون يك فريم قرار مي دهند. با كشيدن كنواس روي فريم ها و تنظيم آن يك صفحه گالري خيلي زيبايي ايجاد مي شود. اين سبك از به نمايش گذاشتن عكس ها برخلاف شيوه هاي سنتي جلوه ي خاصي به چاپ روي بوم مي دهد.

انواع چاپ روي بوم

چاپ روي بوم (چاپ كانواس) به دو صورت با كلاف و بدون كلاف صورت مي گيرد. در چاپ با كلاف،  چارچوبي دورتادور سطح چاپ شده قرار مي‌گيرد و در چاپ بدون كلاف، طرح صرفا روي كنواس چاپ مي شود. اين نوع چاپ تا عرض 1 متر قابل ارائه مي باشد. 

چاپ تابلو بوم

عكاسي ديجيتال اشتراك گذاشتن عكس ها را با ديگران خيلي آسان كرده است. با چند كليك مي توانيم عكس ها را به كمك ايميل ارسال كنيم. يا آن ها را در وب سايت آپلود كرده و يا در شبكه هاي اجتماعي منتشر كنيم. با اين حال اين ترند هم زياد جالب نيست. 

به عبارتي ديگر تمام عكس ها و خاطرات ما در حافظه كامپيوتر مانده و متاسفانه در زندگي واقعي و اتاق هاي خود نمي توانيم عكس ها را نمايش دهيم. چاپ تابلو بوم با سبك چاپ ديجيتال به اين مشكل پايان مي دهد و دوباره عكس ها در اتاق و منزل ما ظاهر مي شوند و دكوراسيون خانه ما را تكميل مي كنند.

قيمت چاپ بوم

قيمت چاپ بوم پايين آمده است و براي چاپ عكس ها گزينه ي ارزاني است. همچنين اين نوع چاپ ارزش بيشتري هم دارد. چاپ ديجيتال روي بوم خيلي بادوام است. به اين خاطر جوهري است كه براي چاپ كنواس مورد استفاده قرار مي دهد. اين جوهرها به درون بوم نفوذ مي كنند و سطحي نيستند. همچنين جوهرهاي محافظ يو وي UV را هم مي توان استفاده كرد كه در برابر تابش خورشيد مقاومت مي كنند. 

استفاده از فريم و بوم هاي با كيفيت هم در بادوام بودن چاپ بي تاثير نيستند. در برخي موارد ترميم كاغذ بوم هم دوام آن را بيشتر مي كنند. به عبارتي ديگر با اين كار تابلو ها براي چند قرن مي مانند.

چاپ عكس روي بوم

درست است كه مردم عكس هاي منحصر به فرد را دوست دارند اما وجود عكس هاي ديجيتالي و چاپ ديجيتال اين امكان را فراهم كرده است كه يك عكس را چند بار روي كنواس چاپ كرده و آن ها را به هديه هاي جذابي تبديل كرده است. چاپ عكس روي بوم و هديه آن به بزرگترهاي خانواده آن ها را خيلي خوشحال مي كند. خصوصا اگر اين عكس ها خاطره انگيز باشد و روي بوم با كيفيت چاپ شده باشد. 

ويژگي چاپ دوباره كه اين نوع چاپ دارد براي نقاش ها و عكاس هاي حرفه اي خيلي سودمند است. با كمك گرفتن از چاپ ديجيتال عكس ها و كارهاي خود را روي بوم چاپ كرده و به فروش مي رسانند. 

چاپ روي بوم هم براي افراد معمولي و هم هنرمند ها خيلي مزيت دارد و به همين سبب آن را به يك انتخاب پرطرفدار تبديل كرده است. قابليت هديه شدن آن باعث شده است درخواست براي چاپ روي بوم با سبك چاپ ديجيتال به مناسبت هاي مختلف به شدت افزايش يابد.

اندازه تابلو بوم

معمولا انتخاب عكس به اين شيوه نيست كه براي قالب با اندازه مشخص عكس انتخاب شود، بلكه براي هر عكسي با هر سايزي مي توان قالب ساخت. 

كاغذهاي بوم در هر سايزي موجود هستند. قالب هايي را كه افراد حرفه اي براي چاپ بوم درست مي كنند كاملا اندازه و تنظيم شده هستند و به فريم ديگري نياز ندارند و اين كار ميزان هزينه را كاهش مي دهد. 

همانطوري كه گفتيم كاغذهاي بوم در اندازه هاي مختلفي يافت مي شود. مردم معمولا براي ديوار پشت شومينه و جاهاي ديگر خانه روي بوم چاپ مي كنند و دكوراسيون خانه را تكميل مي كنند. 

منبع: چاپ بوم خانه طراحان سام


برچسب: چاپ روي بوم، چاپ بوم، چاپ عكس روي بوم، چاپ تابلو بوم، چاپ بوم خانه طراحان سام،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۸:۲۵ توسط:علمي موضوع:

{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :