چاپ روي پارچه سام چاپ روي پارچه سام .

چاپ روي پارچه سام

انواع چاپ روي پارچه

چاپ روي پارچه

بدون ترديد همه شما از دير باز تا كنون با چاپ روي پارچه آشنايي داشته ايد. نياز بشر به تنوع طلبي يكي از دلايل عمده چاپ با طرح و رنگ هاي متفاوت در دنياي مدرن امروز به شمار مي رود. در گذشته ما فقط حق انتخاب محدودي در نوع نقش و نگار پارچه هاي چاپ شده را داشتيم. در حالي كه در زمان حال و در دنياي صنعتي و پيشرفته ماشين آلات چاپ اين امكان براي ما بيشتر فراهم كرده است. امروزه با هر نوع سليقه و نيازي مشتري مي تواند نقش مورد نظر خود را بر روي انواع پارچه هاي موجود پياده كند.

مزاياي استفاده از چاپ روي پارچه

شايد شما دوست داشته باشيد تصوير خود را بر روي تيشرت خود به چاپ برسانيد. يا در مقياس هاي بزرگتر فرآيند چاپ ايده هاي خود را بر روي پارچه هاي خاص پياده كنيد. تصور كنيد شما براي راه اندازي يك نمايشگاه چاپ پارچه نياز به طرح هاي متنوعي داريد. به راحتي با دستگاه هاي ديجيتال مي توانيد تمام نياز هاي خود را مرتفع سازيد. به عنوان مثال چاپ بر روي پرده، چاپ بر روي روسري، چاپ بر روي مانتو و ساير موارد ديگر خدماتي است كه دنياي مدرن امروز به ما ارائه مي دهد.

دستگاه هاي چاپ پارچه

دستگاه هاي چاپ روي پارچه هيچ گونه محدوديتي در طرح و رنگ ندارند. امروزه امكان چاپ بر روي انواع پارچه ها مقدور است، اما بهترين نوع پارچه ساتن شناخته شده است. قبل از اينكه فرايند چاپ به انجام برسد يك پارچه به صورت آزمايشي طرح زده مي شود تا مدت زمان آماده سازي آن در دستگاه مشخص شود. دستگاه هاي چاپ روي پارچه تا اندازه 160 سانتي متر قابليت طراحي و نقش زدن را دارند. يكي از چاپ هاي مدرن امروزه چاپ ديجيتال نام گرفته است. اين عمليات در دستگاه هاي پيشرفته اين امكان را فراهم آورده است كه پارچه هايي با ابعاد 150 و 200 سانتي مترو پارچه هاي به صورت رولي و طاقه اي را به چاپ برساند.

قيمت چاپ روي پارچه

قيمت چاپ روي پارچه بسته به نوع طرح و مقدار رنگ مصرفي متفاوت است. از همين رو چاپ ديجيتال در انواع متنوعي در بازار عرضه مي شود. اين دستگاه هاي پيشرفته هيچ گونه محدوديتي در طيف رنگي و طرح مد نظر براي كاربر ايجاد نمي كند. چاپ بر روي پارچه انواع مختلفي دارد كه به اختصار در ادامه به آن ها اشاره مي شود.

چاپ روي پارچه ساتن

اين نوع چاپ عموما براي تبليغات پارچه اي، پوشاك از قبيل روسري و مانتو و چاپ بر روي پرچم مورد استفاده قرار مي گيرد. از مزاياي اين نوع چاپ مي توان به موارد فوق اشاره كرد. پارچه هايي كه با اين روش چاپ مي شوند قابليت شستشو دارند . كاربردهاي گوناگوني در زمينه دكوراسيون، تبليغات و صنايع پوشاك دارد. در نهايت پارچه هاي با جنس پالستيك (پلي استر) چاپ پذيري بهتري دارند.

چاپ روي پارچه مخمل

يكي ديگر از متريالي كه براي چاپ استفاده مي كنند مخمل است. اين ايده جديد براي دكوراسيون داخلي، كوسن، رومبلي و تبليغات پارچه اي بسيار پرطرفدار شده است. اين مدل چاپ قابليت شستشو را دارد و در صنايع دستي اين روزها بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

چاپ پرچم تشريفات

اين نوع از چاپ همانطور كه از نام آن مشخص است به منظور چاپ ديجيتال پرچم مورد استفاده قرار مي گيرد. اين گونه چاپ عموما براي همايش و دفاتر مديريت مورد استفاده قرار مي گيرد. جنس پارچه قابل چاپ عموما از دو لايه ساتن به هم دوخته شده است. ريشه هاي پرچم را مي توان مطابق با لوگوي شركت رنگ آميزي و استفاده كرد.

چاپ روي پارچه به صورت طاقه اي

اين گونه چاپ عموما در حيطه توليد پارچه مورد استفاده قرار مي گيرد. امكان ايجاد طرح هاي متفاوت بر روي رول ها موجود است. توليدكنندگان پوشاك مي توانند طرح ها و الگوهاي مد نظر خود را به متخصصان اين حرفه بسپارند و ايده مد نظر خود را در كار مشاهده كنند.

چاپ روي پارچه رول

چاپ روي پارچه به صورت چاپ ديجيتال با استفاده از دستگاه هاي تمام ديجيتال به انجام مي رسد. يكي از مزاياي اين امر اين است كه تا عرض 150 سانتي متر به منظور قيمت چاپ پارچه براي شما فراهم است. طرح مد نظر بر روي كاغذ سابليميشن در ابتدا چاپ مي شود سپس با دستگاه هاي جديد چاپ روي كاغذ به صورت رول انجام مي شود. اين رنگ بندي از ثبات عالي برخوردار است همچنين در حين شستشو آسيبي به طرح وارد نمي شود. شما به راحتي با اين روش مي توانيد طرح مد نظر خود را به صورت متري يا رولي تهيه و چاپ كنيد. چاپ روي پارچه و چاپ ديجيتال سبب مي شود رنگ ها از ثبات خوبي برخوردار باشند.

چاپ ديجيتال پارچه

در چاپ ديجيتال پارچه همان طور كه از نامش مشخص است تمام فرايند رنگ رزي از صفر تا صد به صورت اتوماتيكي به انجام مي رسد. دستگاه هاي پيشرفته پس از اين كه برنامه و طرح مد نظر به آن ها داده مي شود دقيق ترين و ظريف ترين نقش ها را بر روي پارچه به نمايش مي گذارد. به لطف اين فناوري جديد و پيشرفته شما شاهد رنگ بندي ميليوني بر روي كار مورد نظر خود خواهيد بود. تمام كار اين دستگاه به صورت رايانه اي به انجام مي رسد؛ يعني كافي است طرح و رنگ مد نظر به دستگاه داده شود تا پارچه رنگ شده و خشك شده در اختيار شما قرار داده شود. رنگ هاي چشم نواز چشم هر بيننده اي را خيره نگه مي دارد.

چاپ سابليميشن

اين نوع از چاپ كه اين روزها بسيار مرسوم شده است يكي از چاپ هاي ديجيتال به شمار مي رود. در اين روش با فرايند تصعيد (تبديل مستقيم از حالت جامد به گاز) عمل چاپ با ماندگاري بالا روي كليه الياف پلي استر، پلي استر ويسكوز و غيره انجام مي شود. نام ديگر اين چاپ ترانسفر است به اين صورت كه طرح مد نظر بر روي كاغذ چاپ مي شود. سپس با حرارت از روي كاغذ به انواع چاپ پارچه منتقل مي شود. براي اين امر نياز از تخصص لازم به منظور انتخاب كاغذ و رنگ مدنظر مبذول شود. گرما و دما نيز به همراه جنس پارچه و پرس مد نظر در پياده سازي طرح با كيفيت بسيار اثر گذار خواهد بود. چاپ روي پارچه و چاب ديجيتالي سبب مي شود كار با كيفيت به دست شما برسد.

جوهرهاي چاپ مستقيم

1 .پيگمنت 
2 .ديسپرس 
3 .ري اكتيو 
4 .اسيد 
5 .سابليميشن

موارد كاربرد چاپ روي پارچه

1 .چاپ ديجيتال انواع مانتو 
2 .چاپ ديجيتال لباس هاي ورزش 
3 .چاپ ديجيتال پارچه هاي فضاي داخلي 
4 .چاپ ديجيتال پارچه هاي تبليغاتي 
5 .چاپ پارچه ژرسه 
6 .چاپ پارچه انواع تيشرت پلي استر و پلي استر ويسكوز 
7 .چاپ ديجيتال پارچه فيالمنت 
8 .چاپ ديجيتال پارچه روسري 
9 .چاپ ديجيتال كوسن 
10.چاپ ديجيتال انواع پرده ( ساتن و كتون مخمل و شاتل) 
11.چاپ ديجيتال انواع روميزي 
12.چاپ ديجيتال انواع لباس مجلسي 
13.چاپ ديجيتال انواع روتختي 
14.چاپ ديجيتال كيف وكفش 
15.چاپ ديجيتال پارچه لباس هاي نوزادي


برچسب: چاپ روي پارچه، چاپ پارچه، پارچه، چاپ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۴۴:۲۱ توسط:علمي موضوع:

{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :